Reklama


wtorek, maja 27, 2014

Co musisz wiedzieć o tatuażu i jak wybrać najlepszy salon tattoo w Twojej okolicy?

Tatuaż to decyzja na całe życie. Dlatego wybranie odpowiedniego studia tatuażu i osoby, która go wykona to decyzja równie ważna co sam wzór. Poniżej przedstawimy Wam kilka prostych, chociaż niekoniecznie oczywistych etapów, które znacznie ułatwią podjęcie najlepszej decyzji! Tak więc:
W jaki sposób wybrać najlepszy salon tatuażu w Twojej okolicy?

Jest to decyzja oczywiście wyłącznie indywidualna. Często jednak brakuje nam wystarczającej wiedzy. Zanim więc zaczniesz myśleć na poważnie o tatuażu poszerz horyzonty! Wielu ludzi zaczynając przygodę z tatuażem nie zdaje sobie sprawy o stylach w jakich pracują współcześni tatuatorzy. Jest ich bowiem dużo więcej niż jeszcze 5 czy 10 lat temu. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tymi podstawowymi i nie tylko. Znaczną część informacji zaczerpnięcie z jednego z naszych artykułów zamieszczonym pod linkiem: http://kolorowy-swiat-tattoo.blogspot.com/2014/05/style-w-tatuazu-oldschool-newschool.html


Poznaj scenę tatuażu artystycznego z zewnątrz i od środka!

Branża tattoo w ciągu ostatnich kilku lat zaczęła rozrastać się gwałtownie i na szeroką skalę. Dlatego dobrze jest poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie tatuażu i co najważniejsze NIE ZAMYKAĆ SIĘ na jedno studio w mieście, o którym raz się usłyszało od znajomych. W dzisiejszych czasach zdobycie wiedzy jest tak proste, że wystarczą chęci i samozaparcie.

ZNAJOMI.

Linki sponsorowane:


Nie należy zbyt pochopnie kierować się opiniami znajomych, chociaż niektóre mogą być bardzo przydatna, szczególnie gdy posiadają tatuaże odpowiadające Twojemu gustowi. Jeśli dodatkowo są to osoby, które znają dobrze branże i możesz im zaufać, dobrze jest posłuchać ich pomocnych rad.

TATUAŻ W INTERNECIE

Sprawa jasna i kopalnia wiedzy jednak nie traćmy głowy! Nie zawsze to co w internecie jest autentyczne. Bardzo łatwo zamieścić informację w internecie, zrobić stronę na facebooku, a nawet podszyć się pod czyjeś pracę. Dlatego sprawdzając portfolio danego studia/artysty dobrze jest robić to uważnie. Zwracaj uwagi na opinie. Jednak nie wierz nigdy ślepo w to co napisane przez internautów, gdyż może to być kłamstwo złośliwej osoby czy wprost przeciwnie - próba rozreklamowania się.

MAGAZYNY

W branżowych magazynach oprócz ciekawych tatuaży często można przeczytać wywiady z artystami. Masz wtedy okazję by trafić na tatuatora, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Masz również pewność, że ujrzysz dobre portfolio i dowiesz się więcej o podejściu osoby do swojej pracy. W Polsce mamy 2 branżowe magazyny: Tattoofest oraz Tatuaż - ciało i sztuka.


KONWENCJE / FESTIWALE TATUAŻU


Bardzo ważny, jednak często pomijany krok! Prawdą jest, że nigdzie nie znajdziemy lepszej okazji do zobaczenia tylu profesjonalnych tatuatorów co na dobrej konwencji tatuażu. Jest to impreza (zazwyczaj dwudniowa), gdzie tatuatorzy na wysokim poziomie wykonują swoją pracę na oczach zwiedzających. Spotkać tam można wielu artystów, którzy tatuują w przeróżnych stylach. Daje to sposobność do przekonania się o szerokiej różnorodności w tatuażu, jak również przeglądnięcia portfolio artystów. Mamy gwarancję, że tatuator, który pracuje na konwencji jest profesjonalistą, który z pewnością nikogo nie oszpeci. Nie wspominając o świetnej zabawie! Na polskiej scenie nie można pominąć imprez spod szyldu Cropp Tattoo Konwent! Ich edycje odbywają się kolejno we Wrocławiu (kwiecień), Gdańsku (lipiec) oraz w Katowicach (wrzesień). Więcej informacji pod linkiem: http://tattookonwent.pl/

OSOBISTA WIZYTA W SALONIE I WYBÓR DOBREGO STUDIA TATUAŻU W DANYM MIEŚCIE


Jest to praktycznie nieodzowny element! W większych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, Szczecin liczba studiów tatuażu może przysporzyć o zawrót głowy. Jednak nic nie da takiej satysfakcji jak osobiste zapoznanie terenu. Odwiedzając studio możemy przyjrzeć się pracy tatuatorów. Szczególną uwagę trzeba zwracać na higienę i sterylne warunki! Jest to podstawa by w ogóle zacząć zastanawiać się tatuażem wykonanym w danym studiu. Przy okazji masz szansę poznać potencjalnego artystę, który będzie Cię tatuował. Bardzo ważną kwestią jest podejście tatuatora do Twojej wizji oraz jego pomysł i wiedza. Nic tak nie pozwala sprawdzić profesjonalnego podejścia jak osobista rozmowa. Jeśli zobaczymy w studiu nagrody i wiszące dyplomy otrzymane na omówionych wcześniej konwencjach tatuażu, będzie to bardzo duży plus!

CENY TATUAŻY W STUDIU

Jeśli chodzi o cennik publikowaliśmy już osobny artykuł, który możecie przeczytać pod linkiem: http://kolorowy-swiat-tattoo.blogspot.com/2013/04/ceny-tatuazu-w-polsce-czy-istnieje-stay.html. W tym miejscu powiemy krótko: Tanie tatuaże nie są dobre, dobre tatuaże nie są tanie. Sprawdza się to w 99%! Jeśli ktoś chce tatuaż za przysłowiową flaszkę - odradzamy! Szanujący się artysta ceni swoją pracę, a jeśli Ty chcesz mieć tatuaż, na który z uśmiechem będziesz spoglądał do końca życia - nie kieruj się ceną! Pamiętaj, że usuwanie tatuażu jest jeszcze bardziej bolesne i dużo droższe!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz